Choď na obsah Choď na menu
 


SLÁVNOSTI VINOBRANIA 2011

25. 9. 2011

 SLÁVNOSTI VINOBRANIA 2011

Slávnosti Vinobrania. Výnimočný projekt, ktorý už po niekoľkýkrátObrázok organizovalo mesto Vráble. Ako po každý rok toto podujatie odštartoval Slávnostný alegorický sprievod, plný ľudovej hudbu, koláčov a dobrého vína. O bezpečný presun Sprievodu sa postarali členovia zásahového družstva z našej DHZ.Ich úlohou bolo riadenie premávky a uzatvorenie sprievodu.Úlohy boli splnené bez komplikácií a k úplnej spokojnosti účastníkov sprievodu, ako aj obmedzovaných vodičov. 

Sprievod po hodinovej prehliadke mestom zakotvil na pôde ,,starého ihriska'', kde nechýbali nadšenci dobrého vína, burčiaku či skvelého hrozna. Už tradične sa konala vinohradnícka súťaž a samozrejme nemohla cýbať súťaž vo varení gulášu,ne ktorej sme my DHZ Obrázok Dyčka nemohli chýbať. Znovu sme sa s chuťou tejtoObrázok súťaže zúčastnili a spoločne s našim predsedom sme navarili výborný guláš z kozacieho mäsa.   Síce sa na stupeň víťazov nedostal, ale u tých, ktorí ho ochutnali mal úspech.

 

Obrázok Ku skvelej atmosfére nechýbala ľudová hudba v podaní folklórnych skupín zo širšieho okolia Vrábel, ako aj úprava modernej hudby v podaní ženskej modifikácie legendárneho Senzusu - Mrchane. Celé podujatie ukončili tóny dychovej hudby z Machuliniec.

 

Slávnosti prilákali aj tentokrát množstvo ľudí, mladých či starých, ktorí sa Obrázok príjemne bavili až do neskorých večerných hodín.Obrázok