Choď na obsah Choď na menu
 


Napísali o nás

Príspevky

Športová hala vo Vrábľoch praskala vo švíkoch. Takmer dvesto detí si otestovalo svoje hasičské zručnosti

Vo Vrábľoch sa uskutočnila výnimočná športová udalosť, ktorá sa teší veľkému záujmu malých i veľkých. Už 25. ročník halovej súťaže hasičských zručností prilákal do Športovej haly T-18 veľký počet mladých nadšencov hasičského športu.

 
22. 3. 2024 | Rubrika: Napísali o nás

V Dyčke ctia odkaz svojich predkov

V roku 1834 Jozef Liska z Dyčky svoje hospodárske budovy zahlásil ,,Spolku ochrany pred požiarmi ". Aj to svedčí, že ochraňovať svoj majetok pred požiarom bol cieľ každého, kto si to mohol dovoliť. Písal sa rok 1913, keď občania zemianskej obce Dyčka založili Dobrovoľný hasičský zbor. Prvým predsedom bol Imrich Bogyo.

 
9. 10. 2023 | Rubrika: Napísali o nás

Športovci tohto roka

Čerešňové námestie vo Vrábľoch sa v nedeľu 27. augusta zaplnilo najmä športovcami. Mesto oceňovalo našich najlepších športovcov v roku 2023. Ocenenia udelili primátor Viktor Németh a  Ivana Hudaszek Semjanová, predsedníčka komisie športu a rozvoja telesnej kultúry dvanástim jednotlivcom a  piatim kolektívom z  oblasti športu. Uvedená komisia tých najlepších vyberala na základe nominácií od občanov. Odmenených športovcov  sme sa spýtali, aké najväčšie úspechy dosiahli v  tomto roku. 

 
9. 10. 2023 | Rubrika: Napísali o nás

Veterná smršť vo Vrábľoch spôsobila značné škody

V noci z 28. na 29. augusta postihla obce v okresoch Nitra, Nové Zámky a Komárno ničivá víchrica. Aj vo Vrábľoch veterná smršť lámala stromy a vytrhávala strešné krytiny. Takúto katastrofickú búrku si ľudia v regióne nepamätajú. Podľa meteorológov obrovský vietor v  našom regióne dosahoval rýchlosť 90 až 100 kilometrov za hodinu. Na valiaci sa nárazový vietor najviac doplatila obec Podhájska, kde riadil downburst, čo je jav podobný tornádu. Nárazy vetra v rýchlosti 150 kilometrov za hodinu v ten večer zničili areál kúpaliska a zlikvidoval stánky predajcov v jeho okolí. 

 
9. 10. 2023 | Rubrika: Napísali o nás

Veľkolepá oslava Dobrovoľného hasičského zboru v Dyčke

Druhá májová sobota v mestskej časti Dyčka patrila Dobrovoľnému hasičskému zboru (DHZ) v Dyčke. Vďaka spanilej jazde hasičských vozidiel, ktoré prešli z Dyčky do Vrábeľ, aby ukázali svoju súčasnú i historickú podobu, si  veľkolepú oslavu 110. výročia vzniku DHZ pripomenuli aj Vrábľania. Oslavovali celý deň V  sobotu 27. mája sa začali oslavy 110. výročia už dopoludnia. 

 
9. 10. 2023 | Rubrika: Napísali o nás

Postavili tri máje – vo Vrábľoch aj v mestských častiach

Tradícia stavania májov siaha až do 15. storočia. Mládenci stavali máje tým dievčatám, o ktoré mali seriózny záujem alebo ho spoločne darovali všetkým dospelým dievčatám obce. V posledných troch aprílových dňoch silní muži stavali tri máje aj vo Vrábľoch a v mestských častiach Horný Ohaj a Dyčka, ako symboly zdravia a vitality pre dievčatá v našom meste. 

 
9. 10. 2023 | Rubrika: Napísali o nás

Dyčianskym hasičom pribudli medaily

S novým kalendárnym rokom sa začala pre naše hasičské družstvá aj nová súťažná sezóna. Hneď v úvode roku sme sa zúčastnili niekoľkých halových hasičských súťaží. 

 
25. 5. 2023 | Rubrika: Napísali o nás

Udeľovali ocenenia

Pri príležitosti 757. výročia prvej písomnej zbierky sa v tomto roku oceňovalo desať osobností mesta, jedno občianske združenie, poslanci i primátor.

 
30. 10. 2022 | Rubrika: Napísali o nás

Dyčianskym hasičom udelili medailu

V sobotu 6. augusta sme sa zúčastnili osláv 100. výročia ZHJ na Slovensku. Pri tejto príležitosti nám bola udelená slávnostná stuha k zástave od Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR. 

 
22. 9. 2022 | Rubrika: Napísali o nás

V kategórii profi patrí bronz hasičom z Dyčky

V sobotu 13. augusta 2022 sa podvečer začal zapĺňať areál futbalového ihriska v mestskej časti Dyčka. Dôvodom bol už 16. ročník nočnej hasičskej súťaže o putovný pohár primátora mesta Vráble. 

 
22. 9. 2022 | Rubrika: Napísali o nás


 


Posledné fotografieŠtatistiky

Online: 18
Celkom: 395834
Mesiac: 5310
Deň: 190